Przedszkole

Przedszkole ,,Prymulka” istnieje od 2002 roku. Od września 2003 roku placówka działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa.


Przedszkole mieści się w wolnostojącym, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa budynku w spokojnej, zielonej części miasta. Przedszkole posiada własny ogród i plac zabaw pozwalające na regularny pobyt naszych podopiecznych na świeżym powietrzu. Lokalizacja w pobliżu lasu umożliwia spacery po lesie, obcowanie z przyrodą i wyciszenie na łonie przyrody.
Jasne, przestronne sale przedszkolne wyposażone są w profesjonalny sprzęt, kolorowe, bezpieczne zabawki i różnorodne pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci.

Funkcjonowanie przedszkola i poziom prowadzonego w nim procesu dydaktyczno-wychowawczego podlegają kontroli kuratorium oświaty.


Najważniejszym celem kształcenia i wychowania jest dla nas harmonijny, wielostronny rozwój dziecka w sferze umysłowej, społecznej i emocjonalnej. Oddziaływania dydaktyczno-wychowawcze są tak dobierane i prowadzone, aby każdy z naszych przedszkolaków zdobył solidne podstawy do dalszego kształcenia i osiągnął najwyższy stopień gotowości szkolnej.

Podczas zajęć nauczycielki wykorzystują metody i formy pracy stymulujące wszechstronną aktywność dzieci. Staramy się, aby zajęcia były przede wszystkim atrakcyjne dla dzieci i stanowiły okazję do radosnej zabawy.

Oferujemy naszym dzieciom szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych, zajęcia plastyczne, zajęcia z rytmiki, język angielski, gimnastykę, terapię logopedyczną. Dzieci w naszym przedszkolu objęte są również stałą opieką psychologiczną.

Przedszkole współpracuje z agencjami artystycznymi i teatralnymi, co pozwala na regularne kontakty dzieci z przedstawieniami teatralnymi, spektaklami i innymi formami artystycznymi.
Dzieci uczestniczą też w zajęciach poznawczych prowadzonych przez zaproszonych gości, np. spotkanie z policjantem, strażakiem…

Każdego roku proponujemy szereg  imprez okolicznościowych dla dzieci, np.: Spotkanie z Mikołajem, Karnawałowy Bal Przebierańców, Spotkanie Wigilijne, Bal z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystości dla rodziców przygotowywane przez dzieci – Przedstawienia  Jasełkowe, Występy z okazji Dnia Mamy i Taty.

Przedszkole oferuje smaczne, domowe posiłki przygotowywane na miejscu w kuchni przedszkolnej.

 

Kontakt

Prywatne Przedszkole "Prymulka"

Adres
ul. Prymulki 33
04-879 Warszawa Radość
Email
E-mail: przedszkole_prymulka@wp.pl
Telefon
Tel: 506 097 080, 22 872 08 06

O nas

Przedszkole ,,Prymulka” istnieje od 2002 roku. Od września 2003 roku placówka działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa.

Więcej

Licznik odwiedzin


© 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design