Język angielski

W naszej ofercie zajęć dodatkowych nie może zabraknąć języka angielskiego. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego w pracy z dziećmi w wieku od 2 do 6 lat lektora oparte są na zasadach obowiązujących w dydaktyce i metodyce nauczania języków obcych, a podstawy programowe bazują na psychologii dzieci w wieku przedszkolnym.

Staramy się przede wszystkim wykorzystać fakt, że umysł dziecka w wieku przedszkolnym jest niezwykle chłonny, a otrzymaną wiedzę przyjmuje ono w sposób naturalny. Z tego założenia wyszedł twórca metody TPR (Total Physical Response – metoda całkowitego reagowania) James Asher: proces nauki języka obcego jest  w pewnym stopniu odzwierciedleniem sposobu, w jaki przyswajamy język ojczysty, czyli – spontaniczną, niewymuszoną reakcją werbalną.

Odpowiednio przygotowany, przyjaźnie nastawiony, uśmiechnięty lektor ułatwia dzieciom reagowanie na jego polecenia, a ponadto dodatkowo wzmacnia przekaz za pomocą bodźców słuchowych, wzrokowych i dotykowych, wykorzystując różnorodne zestawy pomocy naukowych i rekwizytów.
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy: śpiewamy piosenki, uczymy się wierszyków i rymowanek, bawimy się w odgrywanie scenek oraz inne lubiane przez przedszkolaki zabawy ruchowe. Słuchamy krótkich bajek i opowiadań.
Podstawowym zadaniem naszych zajęć jest przekazanie dzieciom solidnych podstaw do dalszej nauki: oswojenie ich z brzmieniem języka obcego, wdrożenie podstawowych zasad wymowy oraz zachęcenie Państwa pociech do dalszej nauki języka angielskiego w przyszłości.

Kontakt

Prywatne Przedszkole "Prymulka"

Adres
ul. Prymulki 33
04-879 Warszawa Radość
Email
E-mail: przedszkole_prymulka@wp.pl
Telefon
Tel: 506 097 080, 22 872 08 06

O nas

Przedszkole ,,Prymulka” istnieje od 2002 roku. Od września 2003 roku placówka działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa.

Więcej

Licznik odwiedzin


© 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design