Rytmika

Zajęcia z rytmiki odbywają się dwa razy w tygodniu.
Podczas zajęć rytmicznych w naszym przedszkolu dzieci słuchają muzyki i uczą się jej rozumienia, co jest podstawą do dalszego kształcenia muzycznego i formowania wrażliwych odbiorców muzyki.
Na zajęciach z rytmiki dzieci uczą się różnorodnych piosenek,  poznają elementy tańca, uczą się prostych układów taneczno- ruchowych i doskonale bawią się przy muzyce.
Ciekawą formą zabawy dla dzieci jest gra na instrumentach muzycznych. Bezpośredni kontakt z instrumentem wyzwala aktywność, rozwija wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.